top of page

NLP עשרת הדיברות של ה

בקורס זה אנחנו נלמד את עיקרי השיטה. באמצעות הבנה ויישום של עקרונות אלו, נפתח את הדלת לעולם תודעתי חדש. ונשפר את איכות החיים, נשחרר מחסומים ונחיה את החיים שתמיד חלמנו עליהם 

Portrait Through Bubble

מה זה NLP?


ה-NLP פותח בארצות הברית בשנות ה-70 של המאה ה-20 על ידי ריצ'רד בנדלר וג'ון גרינדר שניסו לפצח את חידת המצוינות האנושית, ולבחון מדוע מטפלים אשר נחשבו מומחים בתחומם, או אשפי תקשורת מסוימים, מצטיינים בתחומם. הם הניחו שאם יצליחו לבודד את מרכיבי התקשורת של אותם מצטיינים, יהיה בידיהם המפתח לשיפור התקשורת.,
ראשי התיבות של המושג Neuro Linguistic Programming, היא שיטה שמטרתה לבחון את מאפייני החשיבה והתקשורת של אדם עם עצמו ועם סביבתו, זאת שיטה שעוזרת לנו  "לתכנת את המוח" שלנו בעזרת טכניקות יחסית קצרות .

שיטת NLP היא המדריך למשתמש במוח, מדריך שמאפשר לנו לקחת שליטה על ההרגלים, דפוסי התנהגות והרגשות שלנו, ועל איך שאנו מתקשרים ומגיבים לחוויה הסובייקטיבית.

 בעזרת ה-NLP אדם יכול לתכנת מחדש את המוח שלו, לשנות דפוסי חשיבה ואפילו התנהגויות אוטומטיות, שמעכבים אותו מלהשיג את המטרות שלו. אדם לומד להגיב לאירועים ואנשים סביבו בדרך אפקטיבית יותר.

המוח שלנו הוא גמיש. הוא מסוגל ללמוד דברים חדשים על ידי יצירת עיוותים, השמטות והכללות.

באמצעות NLP אנחנו לומדים להבין את חוקיו של תת המודע, וכיצד לרתום אותו להשגת המטרות והתוצאות בחיינו.                          NLP משיג תוצאות מהירות שמחזיקות מעמד ומכאן נובע היתרון המשמעותי והוא התוצאות המהירות ואחוזי ההצלחה הגבוהים בטיפול. כיוון שלא מדובר בניסיון להשפיע על החלק המודע, אלא בעבודה ישירה עם הרבדים העמוקים יותר שמנהלים אותנו מתחת לפני השטח.  מנחה NLP  מיומן מסוגל ליצור שינויים משמעותיים אצל האחרים, אפילו בלי שהם יבינו מה הוא עשה. כמובן חשוב לשים לב שמנחה מאסטר הוא לא בהכרח מי שיש לו תעודת מאסטר, המיומנות האמיתית מגיעה מרמת ההשקעה, ההעמקה וכמובן מתוך ניסיון.

למי כדאי ללמוד NLP?

הקורס מתאים לאנשים שרוצים להשיג את המטרות שלהם - הרבה פעמים אנחנו רוצים להשיג משהו בחיים, למצוא זוגיות, להרוויח יותר כסף, לרדת במשקל, לאמץ אורח חיים בריא ועוד. אז אנחנו מקבלים החלטה ויוצאים לדרך, במודע אנחנו יודעים שזה המטרה שהצבנו לעצמנו אבל הרבה פעמים אין הלימה עם התת מודע "הוא תוקע לנו מקלות בגלגלים" בעזרת הNLP אנחנו מורידים חסמים, אמונות מעכבות ומצליחים להגשים את המטרות שהצבנו לעצמנו בחיים.

  • לאנשים שסובלים מפוביות פחדים וחרדות- בעזרת השיטה אנחנו נכנסים לתת מודע ומתכנתים מחדש את הזיכרון.

  • לאנשים שחשים תקיעות בחייהם- בעזרת כלים וטכניקות עוצמתיות מתחום ה NLP יגיעו לשינוי משמעותי שחרור החסמים.

Creative Office

מה נלמד ?

  •  הנחות יסוד של הNLP -הנחות היסוד האלה עומדות בבסיס השיטה ,הן מהוות אבני דרך בטכניקות NLP רבות.

  • פירמידת הצרכים ע"פ טוני רובינס – אנשים מתנהגים "בצורה לא הגיונית" כיון שהיא נועדה לענות על צורך. לפי כך, היכולת לזהות את הצרכים שלנו, כדרך התבוננות פנימה יכולה לסייע לנו לתת מענה פנימי ולשחרר את הדחף מלהשתתף בשלל התנהגויות "מפצות"- מודל זה מכווין אותנו פנימה לזיהוי צורך מסוים ואיך הוא פוגש אותנו באמת.

  • עקרון הצבת מטרה -עקרון זה חשוב מאוד לכל התהליך. לפי ה NLP  יש להגדיר מטרה ברורה, בת השגה, מדידה וחיובית. כדי להגיע ליעד הרצוי נלמד לבנות מטרה ברורה.

  • עקרון העבודה עם התת מודע -אחד העקרונות מסוים החשובים בNLP  הוא תקשורת ישירה עם התת מודע לצורך "תכנות" מחדש של מחשבות שלנו ודפוסי התנהגות שמשליכים על הבחירות שלנו בחיים.

  • עקרון השימוש בשפה- בNLP שמים דגש רב על השפה בה נאמרים הדברים, לשפה יש כוח רב על המחשבות והחוויות שלנו. באמצעות מודליים לשונים הNLP  מאפשר ללמוד על אופן התקשורת המיטבית עם כל אדם וכן על אופן העיבוד הפנימי והשלכותיו על יצירת אמונות מגבילות וחסמים פנימיים.

Hands
bottom of page